CA Home
|
A.net/CA
|
DyeStatCAL.com
Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
UC Davis Woody Wilson Outdoor Classic
April 10th-11th 2020 Davis, California, United States
Report
Block
5 Followers
Home
Photos
Blog
News
Attendees
Videos
Records
Info/Results
News
Write News
RSS Feed
Folders
2010 - (2 articles)
2012 - (2 articles)
2013 - (3 articles)
2014 - (4 articles)
2015 - (1 articles)
2016 - (1 articles)
2017 - (1 articles)
2018 - (1 articles)
2019 - (1 articles)
Featured
0
Misc News
1
All
1
2018 Results - UC Davis Woody Wilson Outdoor Classic
Apr 9th 2018, 5:47pm
Search
2018 Results - UC Davis Woody Wilson Outdoor Classic
Published by
ResultsCentral
Apr 9th 2018, 5:47pm
Comments
Results: Red Cap Timing
High School Results
Mens Results
100 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
11
David Phillips, Jr.
10.80a
SR
(1.0)
Dixon
2.
12
Max Glasser
10.87a
PR
(1.0)
Marin Catholic
3.
12
Kristofer Castillo
10.87a
PR
(1.1)
American Canyon
4.
12
Andrew Franco
10.96a
SR
(1.0)
Whitney
5.
11
Willie Harts III
10.97a
SR
(1.1)
Pittsburg
6.
12
A'Jae Boyd
11.00a
PR
(.6)
Pittsburg
7.
12
Patrick Acholonu
11.03a
(1.0)
Pleasant Grove
8.
10
Austin Kresley
11.05a
(1.1)
Northgate
9.
10
Dejuan Butler
11.06a
PR
(1.0)
Antioch
10.
12
Christian Catlin
11.07a
PR
(1.1)
Will C. Wood
11.
12
Romel Osorio
11.18a
SR
(1.0)
Dixon
12.
12
Titin Davis Jr.
11.21a
PR
(.6)
Pittsburg
13.
11
Jalen Adams
11.21a
PR
(.6)
Pittsburg
14.
10
Ryan Searl
11.31a
PR
(1.5)
St Helena
15.
10
Jayson Wade
11.32a
PR
(1.1)
Antioch
16.
10
Malcolm Clemons
11.34a
(.6)
St Mary's College
17.
12
Carlos Garcia
11.35a
PR
(1.5)
Vacaville
18.
11
David Norris
11.36a
PR
(1.5)
Sheldon (CA)
19.
9
Prophet Brown
11.38a
(.6)
Monterey Trail
20.
10
Zavier Annis
11.39a
PR
(1.6)
St Joseph Notre Dame
20.
12
Jalen Mitchell
11.39a
(1.1)
Pittsburg
22.
12
Dalaan Green
11.42a
(1.0)
Antioch
23.
11
Bubba Echols
11.45a
PR
(1.5)
Monterey Trail
24.
10
Joey Souto
11.47a
PR
(1.6)
Whitney
25.
9
Jacob McBeth
11.49a
PR
(1.5)
Pleasant Grove
26.
10
Makahri Wadley
11.55a
(1.1)
Vanden
27.
12
Ashton Perry
11.55a
PR
(.6)
Antioch
28.
11
Arron Watkins
11.59a
PR
(1.6)
Rodriguez
29.
10
Taylor Vaughn
11.64a
PR
(1.0)
Davis
30.
12
Jalen Brewster
11.68a
PR
(1.6)
Franklin (EG)
31.
11
Dalton Walker
11.76a
(1.5)
Pleasant Valley
32.
9
Joshua Nieder
11.77a
PR
(1.0)
Fairfield
33.
10
Jahi Bradford
11.81a
PR
(1.0)
Alexander Twilight S...
34.
11
Jelani Cornell
11.85a
SR
(1.0)
Chico
35.
12
Sylus Krall
11.86a
PR
(.4)
Davis
36.
10
Joshua Trzcinski
11.89a
(1.6)
Franklin (EG)
37.
11
Bryce Boyd
11.92a
PR
(.4)
Woodland Christian
38.
12
D'Ontae Harvey
12.01a
(.6)
Vanden
39.
9
Armani Stewart
12.84a
PR
(1.0)
Alexander Twilight S...
40.
10
Brett Vail
12.91a
PR
(.4)
Woodland Christian
41.
10
Cameron Naff
13.29a
PR
(.4)
Woodland Christian
12
Keichaun Parker
DNS
(1.5)
Rodriguez
9
Michael Lovejoy
DNS
(.4)
Woodland Christian
11
Isaiah Rutherford
DNS
(1.0)
Jesuit
12
Anthony Kerrigan
DNS
(1.5)
Placer
11
Caleb Cooley
DNS
(.6)
Pleasant Valley
10
David Corona
DNS
(.4)
Woodland Christian
11
Shane Jurado
DNS
(.4)
Buckingham Charter M...
11
Roland Davis
DNS
(1.0)
Ripon
11
Jaden Castellanos
DNS
(1.1)
Chico
12
Jack Hoal
DNS
(1.0)
Davis
9
DJ Harder
DNS
(1.0)
Woodland Christian
11
Shawn Scribner
DNS
(1.6)
Trinity
12
Brian Harper
DNS
(1.6)
Trinity
12
Cameron De La Torre
DNS
(1.6)
Maria Carrillo
200 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
11
David Phillips, Jr.
21.53a
SR
(-.2)
Dixon
2.
12
Max Glasser
21.65a
PR
(-.2)
Marin Catholic
3.
12
Andrew Franco
21.67a
SR
(-.2)
Whitney
4.
11
Zachary Larrier
22.20a
(-.2)
Monterey Trail
5.
12
Kristofer Castillo
22.34a
SR
(-.2)
American Canyon
6.
11
Severin Ramirez
22.35a
PR
(.0)
Maria Carrillo
7.
10
Austin Kresley
22.57a
(-.2)
Northgate
8.
11
Willie Harts III
22.62a
PR
(.0)
Pittsburg
9.
11
Tyler VanArden
22.68a
SR
(.0)
Maria Carrillo
10.
12
A'Jae Boyd
22.77a
SR
(.0)
Pittsburg
11.
12
Jalen Mitchell
22.91a
PR
(-.2)
Pittsburg
12.
10
Dejuan Butler
22.91a
(-.2)
Antioch
13.
12
Carlos Garcia
22.96a
PR
(-.2)
Vacaville
14.
12
Romel Osorio
23.06a
SR
(.0)
Dixon
15.
11
Bubba Echols
23.15a
PR
(-.2)
Monterey Trail
16.
10
Jacob Wong
23.17a
(-.2)
Jesuit
17.
11
Cameron Lewis
23.18a
(-.2)
Pleasant Grove
18.
10
Jayson Wade
23.25a
PR
(.0)
Antioch
19.
12
Demetre Coffey
23.29a
SR
(-.2)
Maria Carrillo
20.
10
Andrew Jackson
23.29a
PR
(-.2)
Pleasant Grove
21.
10
Zavier Annis
23.30a
PR
(-.2)
St Joseph Notre Dame
22.
10
Dante Jackson
23.30a
(.0)
Pleasant Valley
23.
9
Camden Wheeler
23.32a
(-.2)
Monterey Trail
24.
9
Prophet Brown
23.33a
PR
(-.2)
Monterey Trail
25.
12
Ashton Perry
23.47a
PR
(-.2)
Antioch
26.
10
Justin Patterson
23.50a
(-.2)
Cardinal Newman
27.
10
Ryan Searl
23.58a
PR
(-.2)
St Helena
28.
11
Arron Watkins
23.69a
PR
(.1)
Rodriguez
29.
11
Jeloni Brown
23.74a
PR
(.1)
Freedom
30.
11
Cullen Davis
23.77a
(-.2)
Freedom
31.
12
Julian Templeton
23.78a
(-.2)
Whitney
32.
12
Zavier Beevers
24.44a
(.1)
Whitney
33.
12
Ryan Dix
24.46a
PR
(-.2)
Armijo
34.
11
Jelani Cornell
24.50a
SR
(.1)
Chico
35.
11
jaidon Love-williams
24.57a
PR
(.1)
Whitney
36.
12
Dalaan Green
24.80a
SR
(-.2)
Antioch
37.
9
Joshua Nieder
24.97a
PR
(-.2)
Fairfield
38.
10
Kha'Ron Thrower
26.36a
PR
(-.2)
Fairfield
39.
9
Armani Stewart
27.53a
(-.2)
Alexander Twilight S...
10
Makahri Wadley
DNS
(-.2)
Vanden
12
Keichaun Parker
DNS
(.1)
Rodriguez
10
Joshua Trzcinski
DNS
(-.2)
Franklin (EG)
12
Patrick Acholonu
DNS
(-.2)
Pleasant Grove
10
Joe Vogel
DNS
(.1)
Davis
12
Brian Harper
DNS
(-.2)
Trinity
12
Christian Catlin
DNS
(-.2)
Will C. Wood
10
Taylor Vaughn
DNS
(.1)
Davis
10
Malcolm Clemons
DNS
(.0)
St Mary's College
11
Jaden Castellanos
DNS
(-.2)
Chico
11
Mekel Ealy
DNS
(-.2)
Freedom
11
Shane Jurado
DNS
(-.2)
Buckingham Charter M...
12
Titus Martinez
DNS
(-.2)
Pleasant Grove
10
Andres Solorio
DNS
(-.2)
Vintage
11
Bryce Boyd
DNS
(-.2)
Woodland Christian
400 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
11
Zachary Larrier
48.57a
Monterey Trail
2.
9
Camden Wheeler
49.80a
Monterey Trail
3.
10
Andrew Jackson
50.70a
PR
Pleasant Grove
4.
12
Khaliq Latimore
51.01a
PR
Archbishop Riordan
5.
10
Dante Jackson
51.19a
PR
Pleasant Valley
6.
12
Kohner Butts
51.26a
SR
Winters
7.
12
Titus Martinez
51.43a
Pleasant Grove
8.
11
Joe Blakely
51.46a
Pleasant Grove
9.
10
Justin Patterson
51.77a
PR
Cardinal Newman
10.
11
Aaron Lacy
52.18a
Antioch
11.
11
Kobe Sampson
52.37a
PR
Pleasant Grove
12.
10
Cody DiTomaso
52.89a
SR
St Helena
13.
11
D'Angelo Alexander
53.19a
Vacaville
14.
12
Ethan Bizzack
53.52a
PR
St Mary's College
15.
11
Cullen Davis
53.61a
Freedom
16.
12
Jeremy Falk
53.61a
Davis
17.
11
Alex Young
53.75a
PR
Northgate
18.
11
Hugh Roberts
53.97a
Davis
19.
12
Ryan Dix
54.04a
PR
Armijo
20.
10
Newtan Quinlan
54.32a
Jesuit
21.
11
Patrick Chesnutt
54.73a
PR
Northgate
22.
12
Titin Davis Jr.
55.03a
PR
Pittsburg
23.
10
Pierce Barnett
55.39a
PR
Rodriguez
24.
12
Keon Hammond
55.40a
Vacaville
25.
11
Kaiyou Gonzales
56.61a
PR
Fairfield
26.
10
Dejaune Blake
1:00.65a
PR
Fairfield
27.
10
Andrew Erickson
1:00.87a
PR
Woodland Christian
11
Jaden Castellanos
DNS
Chico
11
Juan Zarate-Sanchez
DNS
Davis
12
Elijah Sutton
FS
Buckingham Charter M...
11
David Phillips, Jr.
DNS
Dixon
12
Elijah Sheppard
DNS
Monte Vista
800 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
11
Quinton Alexander
1:55.35a
Vanden
2.
11
Juan Zarate-Sanchez
1:56.25a
PR
Davis
3.
12
Konrad Trevino
1:57.74a
PR
Freedom
4.
12
Kheva Mann
1:58.20a
Sonoma Academy
5.
12
Adam Fragola
1:58.96a
Placer
6.
11
William McCloud
1:59.12a
PR
Maria Carrillo
7.
11
Jason Holland-Morrison
1:59.43a
PR
Franklin (EG)
8.
12
Ruben Garcia
2:00.03a
Monterey Trail
9.
11
Riley Farrell
2:00.06a
SR
Chico
10.
10
Andrew Jackson
2:01.43a
SR
Pleasant Grove
11.
12
Kohner Butts
2:02.07a
PR
Winters
12.
12
Austin Shields
2:02.61a
SR
Whitney
13.
11
Bretten Farrell
2:02.73a
SR
Chico
14.
10
Pierce Kapustka
2:03.19a
Maria Carrillo
15.
11
Isaac McInnes
2:03.61a
PR
Sheldon (CA)
16.
11
Alejandro Cortes-Ventura
2:04.20a
PR
Rodriguez
17.
11
William Sornberger
2:04.54a
Northgate
18.
12
Benjamin Elias
2:04.70a
SR
Antioch
19.
11
Rory Monninger
2:04.90a
PR
Chico
20.
11
Keir Keenan
2:04.96a
PR
Mira Loma
21.
10
Andrei Ofilan
2:05.61a
PR
Rodriguez
22.
11
Jayce Tracanna
2:05.61a
PR
Davis
23.
12
Dain Milliman
2:07.53a
PR
Cardinal Newman
24.
11
Nick Myers
2:10.34a
Pleasant Grove
25.
9
Aaron Hillberg
2:10.74a
PR
Rodriguez
26.
12
Mitch Anderson
2:11.09a
PR
Northgate
27.
11
Eric Hurst
2:13.11a
PR
Northgate
28.
11
Daniel Doan
2:13.44a
Antioch
29.
9
Matthew Hardin
2:13.91a
PR
Woodland Christian
10
Cristian Martinez
DNS
Liberty Ranch
12
Jordan Lawrence
DNS
Franklin (EG)
1600 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
12
Adam Fragola
4:24.44a
Placer
2.
12
Michael Wheeler
4:26.05a
PR
Northgate
3.
11
Jesus Guerra Reyes
4:27.83a
PR
Placer
4.
12
Alex Benson
4:29.57a
Vacaville
5.
12
Ruben Garcia
4:30.17a
Monterey Trail
6.
11
Nick Myers
4:32.25a
SR
Pleasant Grove
7.
11
Jason Holland-Morrison
4:32.67a
PR
Franklin (EG)
8.
10
Manuel Lara
4:33.26a
PR
Sheldon (CA)
9.
10
Aidan Singh
4:33.33a
PR
Pleasant Grove
10.
12
Camden Criesco
4:35.15a
PR
Bear River
11.
11
Keir Keenan
4:37.30a
PR
Mira Loma
12.
12
Perry Winsor
4:39.75a
Davis
13.
12
Ty Thompson
4:40.26a
SR
Chico
14.
11
Justin Chang
4:41.65a
American Canyon
15.
11
Kyle Henricson
4:44.25a
PR
Davis
16.
12
Ben Neura
4:44.65a
PR
Vanden
17.
10
Alan Nava
4:46.02a
PR
Chico
18.
11
Pedro Traviesa
4:49.88a
Vacaville
19.
11
Cameron Duncan
4:55.24a
PR
Buckingham Charter M...
20.
12
Jack Casey
4:57.38a
PR
Northgate
21.
12
Caden Boss
4:58.84a
PR
Armijo
22.
10
Hunter Bennion
4:58.86a
Rodriguez
23.
12
Zakari Wahid
4:59.04a
SR
Armijo
24.
9
Matthew Hardin
5:00.73a
PR
Woodland Christian
25.
12
Abel Lopez-Montar
5:01.48a
PR
Armijo
26.
9
Aldrin Sembrana
5:03.18a
PR
Rodriguez
27.
12
Logan McNamar
5:06.29a
Pittsburg
28.
10
Jack Stanley
5:09.94a
PR
Armijo
29.
10
Mohamed Yousif
5:16.64a
PR
Fairfield
30.
10
Andrew Erickson
5:22.46a
PR
Woodland Christian
31.
9
Trey Keats
5:53.61a
PR
Woodland Christian
9
Ansel Tucker
DNS
Davis
11
Christopher Cortes
DNS
Rodriguez
12
Taylor Ingram
DNS
Maria Carrillo
11
Bryce Gregg
DNS
Davis
3200 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
12
Josh Kling
9:34.11a
PR
Whitney
2.
11
Charlie Giannini
9:38.56a
PR
Chico
3.
10
Patrick McGonigle
9:39.94a
PR
Sheldon (CA)
4.
12
Michael Wheeler
9:41.47a
Northgate
5.
11
Emmanuel Guzman
9:44.74a
Vintage
6.
11
Harrison Frankl
9:45.19a
Maria Carrillo
7.
11
Ryan Bradley
9:45.55a
PR
Sheldon (CA)
8.
10
Ethan Dodge
9:48.30a
Whitney
9.
10
Austin Vasquez
9:48.72a
PR
Whitney
10.
10
Zeno Castiglioni
9:50.22a
PR
Davis
11.
12
Scott Kruetzfeldt
9:50.25a
SR
Maria Carrillo
12.
10
Daniel Hernandez
9:54.88a
Vacaville
13.
12
Camden Criesco
10:00.43a
Bear River
14.
12
Michael Emerson
10:04.48a
SR
Armijo
15.
11
Bryce Gregg
10:04.78a
Davis
16.
12
James Brunette
10:07.93a
PR
Davis
17.
10
Dice Ferrick
10:10.52a
PR
Davis
18.
12
Jordan Knoblock
10:11.59a
PR
Whitney
19.
11
Jaxon LeDuc
10:13.72a
Chico
20.
9
Ansel Tucker
10:16.46a
Davis
21.
11
Kaleb Traficante
10:17.95a
PR
Chico
22.
11
Austin Bunting
10:22.28a
Vacaville
23.
10
Jack Pickle
10:22.45a
PR
Maria Carrillo
24.
9
Simon Stubbert
10:22.77a
PR
Rodriguez
25.
11
Ethan Langendorff
10:23.02a
PR
Freedom
26.
10
Owen Pugh
10:23.88a
Maria Carrillo
27.
12
Sam Blakewell
10:24.60a
Davis
28.
10
Isaac Elahi
10:26.34a
PR
Rodriguez
29.
10
Elijah Ettedgui
10:29.48a
PR
Maria Carrillo
30.
12
Sam Dudley
10:34.19a
PR
Northgate
31.
12
Ben Neura
10:35.89a
PR
Vanden
32.
10
Nick Blakewell
10:43.48a
PR
Davis
33.
11
Kyle Berschens
10:48.16a
Freedom
34.
12
Abel Lopez-Montar
11:17.54a
PR
Armijo
35.
12
Jeremy Good
11:49.78a
PR
Rodriguez
10
Nicolas Ries
DNS
Woodland Christian
9
Trey Keats
DNS
Woodland Christian
11
Jesus Guerra Reyes
DNS
Placer
12
Logan McNamar
DNS
Pittsburg
10
Aidan Singh
DNS
Pleasant Grove
11
Justin Chang
DNS
American Canyon
12
Brendan Loftus
DNS
Sonoma Academy
11
Andre Williams
DNS
Sonoma Academy
110m Hurdles
- 39"
Varsity
- Finals
x
1.
12
Cameron De La Torre
15.07a
PR
(1.2)
Maria Carrillo
2.
12
Nick Mederios
15.17a
(1.2)
Christian Brothers
3.
11
Tyler Boston
15.33a
PR
(1.2)
Dixon
4.
12
Andrew Vallero
15.92a
PR
(1.4)
Davis
5.
11
Ryan Dagget
15.99a
(1.3)
Ripon
6.
12
Myles Martinez
16.03a
PR
(1.4)
Vanden
7.
10
Jonzi Smith
16.13a
(1.3)
Pittsburg
8.
10
Makeil Wimberly
16.23a
PR
(1.4)
Monterey Trail
9.
12
Simen Guttormsen
16.43a
(1.4)
Davis
10.
12
Fernando Lang
16.50a
SR
(1.2)
Benicia
11.
11
Scott Hashimoto
16.72a
PR
(1.3)
Northgate
12.
9
Di'Niko Bates
17.11a
(1.4)
St Mary's College
13.
10
Jacob Lehman
17.11a
(1.4)
St Helena
14.
10
Joey Souto
17.35a
(1.4)
Whitney
15.
10
Daneiel Yalew
17.68a
(1.3)
American Canyon
12
Brett Gregorich
DNS
(1.2)
Vacaville
10
Marcus Wolski
DNS
(1.3)
Maria Carrillo
12
Lorcan McCormack
DNS
(1.4)
Northgate
12
Alvaro Cardenas
DNS
(1.2)
Franklin (S)
12
Sondre Guttormsen
DNS
(1.2)
Davis
10
Wyatt Lawson
DNS
(1.3)
Whitney
10
Tyler Joe
DNS
(1.3)
Northgate
11
Roland Davis
DNS
(1.2)
Ripon
300m Hurdles
- 36"
Varsity
- Finals
x
1.
12
Teaun-Tr'e Pierce
39.77a
PR
Pittsburg
2.
12
Fernando Lang
41.84a
PR
Benicia
3.
11
Ethan George
41.90a
PR
Bear Creek
4.
10
Makeil Wimberly
42.02a
PR
Monterey Trail
5.
10
Jeremy Villalobos
42.11a
PR
Vacaville
6.
12
Andrew Vallero
42.17a
SR
Davis
7.
10
Wyatt Lawson
42.69a
PR
Whitney
8.
11
Tyler Boston
42.88a
Dixon
9.
12
Myles Martinez
43.14a
Vanden
10.
11
Julius Shepherd
44.02a
Vanden
11.
11
Ryan Duffy
44.59a
PR
Cardinal Newman
12.
10
Daneiel Yalew
46.24a
PR
American Canyon
13.
9
Logan Cunningham
50.27a
Vacaville
11
David Norris
DNS
Sheldon (CA)
11
Ryan Dagget
DNS
Ripon
9
Evan Adams
DNS
Vacaville
12
Lorcan McCormack
DNS
Northgate
10
Marcus Wolski
DNS
Maria Carrillo
12
Brett Gregorich
DNS
Vacaville
4x100 Relay
Varsity
- Finals
x
1.
Jalen Adams
Willie Hart III
Jalen Mitchell
A'Jae Boyd
42.08a
Pittsburg
2.
Ruben Garcia
Camden Wheeler
Bubba Echols
Zachary Larrier
42.94a
Monterey Trail
3.
Romel Osorio
David Phillips, Jr.
Tyler Boston
Ian Foster
43.17a
Dixon
4.
Jayson Wade
Dejuan Butler
Ashton Perry
Dalaan Green
43.32a
Antioch
5.
Oliver Gates
Jacob McBeth
Cameron Lewis
Patrick Acholonu
43.35a
Pleasant Grove
6.
Demetre Coffey
Cameron De La Torre
Tyler VanArden
Severin Ramirez
43.43a
Maria Carrillo
7.
Wyatt Lawson
Joey Souto
Mark Clark
Andrew Franco
43.86a
Whitney
8.
Caleb Cooley
Max Pollock
Dalton Walker
Dante Jackson
44.22a
Pleasant Valley
9.
Keon Hammond
Tre'vonne Hunt
Carlos Garcia
Nicholas Smith
44.30a
Vacaville
10.
Jack Hoal
Joe Vogel
Andrew Vallero
Hugh Roberts
44.31a
Davis
11.
Nicholas Newton
Jalen Brewster
Xion Rose
Joshua Trzcinski
44.76a
Franklin (EG)
12.
Jonathan Stenger
Clayton Ketcher
Brett Petkus
Nick Mederios
44.93a
Christian Brothers
13.
Ryan Andersen
Albert Ramos
Anthony Jimenez
Kohner Butts
46.24a
Winters
14.
Amir Alcorn
Pierce Barnett
Keichaun Parker
Zane Watson
46.78a
Rodriguez
Jacob Wong
Elijah Beverly
Ashton Retodo
Isaiah Rutherford
DNS
Jesuit
4x400 Relay
Varsity
- Finals
x
1.
Ruben Garcia
Camden Wheeler
Bubba Echols
Zachary Larrier
3:27.86a
Monterey Trail
2.
Chris Balingit
Matt Balingit
Daniel Camacho
Conrad Carrigan
3:29.96a
Archbishop Riordan
3.
Kobe Sampson
Isiah Williams
Nick Myers
Andrew Jackson
3:30.73a
Pleasant Grove
4.
Zavier Beevers
Julian Templeton
jaidon Love-williams
Andrew Franco
3:31.43a
Whitney
5.
Xion Rose
Joshua Trzcinski
Jordan Lawrence
Nicholas Newton
3:32.61a
Franklin (EG)
6.
Michael Briscoe
Keon Hammond
Carlos Garcia
D'Angelo Alexander
3:33.14a
Vacaville
7.
Aaron Lacy
Dejuan Butler
Daniel Doan
Benjamin Elias
3:40.96a
Antioch
8.
Amir Alcorn
Pierce Barnett
Arron Watkins
Zane Watson
3:44.02a
Rodriguez
9.
Elijah Sutton
Cameron Duncan
Lucas Navarro
Kyle Nelson
4:06.40a
Buckingham Charter M...
Juan Zarate-Sanchez
Jeremy Falk
Joe Vogel
Hugh Roberts
DNS
Davis
Tyler VanArden
William McCloud
Demetre Coffey
Severin Ramirez
DNS
Maria Carrillo
Jalen Mitchell
A'Jae Boyd
Jamil Edwards
Titin Davis Jr.
DNS
Pittsburg
Newtan Quinlan
Yiannis Alexander
Ashton Retodo
Jacob Wong
DNS
Jesuit
DMR 1200-400-800-1600m
- [12-4-8-16]
Varsity
- Finals
x
1.
Patrick McGonigle
Shuntaay Van Dyke
Johnny DeMesa
Ryan Bradley
10:51.94a
Sheldon (CA)
2.
Kheva Mann
Eduardo Garcia
Brendan Loftus
Andre Williams
11:00.47a
Sonoma Academy
3.
Ethan Langendorff
Jeloni Brown
Iyan Godwin
Kyle Berschens
11:30.74a
Freedom
4.
Logan McNamar
Jamil Edwards
Antonio Cruz
Raul Paz
11:32.39a
Pittsburg
5.
Joseph Leone
Kobe Sampson
Isiah Williams
Gadiel Ahumada
11:48.71a
Pleasant Grove
6.
Damian Lopez
Chris Martinez
Nico Pulido
Isaac Andalon
11:51.04a
Riverbank
7.
Benjamin Elias
Michael Lewis
Payton Harty
Daniel Lucido
11:57.99a
Antioch
8.
Jayce Tracanna
Hugh Roberts
Teagan Favorite
James Brunette
11:59.56a
Davis
Cameron Duncan
Lucas Navarro
Kyle Nelson
Elijah Sutton
DNS
Buckingham Charter M...
Shot Put
- 12lb
Varsity
- Finals
x
1.
12
Josiah Suani
51-02.25
PR
Hayward
2.
11
John Maka
47-01.00
Pittsburg
3.
11
Payton Fuller
46-02.00
PR
West Valley
4.
12
Chris Nelson
44-09.50
Pittsburg
5.
12
Dagne Buck
44-08.00
Whitney
6.
11
Griffin Rhoads-Albert
42-02.50
Chico
7.
12
Christoper Herrera
41-07.00
Maria Carrillo
8.
12
Zachary Boroja
40-10.00
Whitney
9.
12
Eriberto Hernandez
40-01.00
Chico
10.
12
Rubin Rubio
39-10.00
Freedom
11.
10
David Corona
38-09.00
PR
Woodland Christian
12.
12
Wayne Doroen
38-03.50
Monterey Trail
13.
12
Joseph Morrison
37-06.00
Davis
14.
12
Iason Pitsillides
35-08.75
Davis
15.
11
Travis Cosgrave
35-03.00
PR
Davis
16.
9
DJ Harder
27-07.00
PR
Woodland Christian
12
Steven Camara
DNS
Trinity
12
Cody Cheatham
DNS
Vacaville
12
Josh Gillis
DNS
Jesuit
Discus
- 1.6kg
Varsity
- Finals
x
1.
11
John Maka
150-10
Pittsburg
2.
12
Zachary Boroja
142-08
Whitney
3.
12
Ahljenn Mallari
141-10
PR
Vallejo
4.
10
Samuel Davison
137-06
PR
Cardinal Newman
5.
11
Payton Fuller
136-10
West Valley
6.
12
Wayne Doroen
134-10
Monterey Trail
7.
12
Connor Free
131-04
Vintage
8.
12
Dagne Buck
130-00
Whitney
9.
12
Rubin Rubio
129-03
Freedom
10.
12
Josiah Suani
123-04
Hayward
11.
12
Chris Nelson
115-08
Pittsburg
12.
11
Griffin Rhoads-Albert
109-04
Chico
13.
12
Iason Pitsillides
106-01
PR
Davis
14.
12
Christoper Herrera
102-03
Maria Carrillo
15.
11
Travis Cosgrave
94-07
Davis
16.
12
Joseph Morrison
93-11
Davis
17.
10
David Corona
87-06
PR
Woodland Christian
18.
11
Isaiah Chatmon
79-08
Pittsburg
12
Steven Camara
DNS
Trinity
12
Sebastian Garcia
DNS
Jesuit
12
Eriberto Hernandez
FOUL
Chico
High Jump
Varsity
- Finals
x
1.
12
Graham Michiels
6-00.00
Northgate
2.
11
Ololade Ogunyale
6-00.00
Freedom
3.
11
Matthew Hoffman
6-00.00
Monte Vista
4.
12
Nick Mckelvy
6-00.00
Antioch
5.
10
Zach Deering-Haddix
5-10.00
St Mary's College
6.
10
Shane Kaiper
5-10.00
Northgate
6.
11
Isaac Pederson
5-10.00
Whitney
8.
12
Brian Harper
5-10.00
Trinity
9.
12
Luke Mangney
5-10.00
PR
Davis
10.
11
Aidan Doms
5-10.00
Davis
10.
10
Caveli Hensley
5-10.00
Whitney
12.
12
Peter Michiels
5-08.00
SR
Northgate
13.
10
Jeremy Villalobos
5-06.00
Vacaville
13.
11
Mason Adams
5-06.00
Maria Carrillo
15.
10
Ryan Hakl
5-06.00
Davis
15.
11
Isaac Seibert
5-06.00
Davis
10
Cameron Naff
DNS
Woodland Christian
12
Conrad Carrigan
DNS
Archbishop Riordan
12
Chris Toler
DNS
Vacaville
12
Jason Cody
NH
Trinity
11
Shawn Scribner
DNS
Trinity
12
Zachary Moseley
DNS
Pittsburg
9
Michael Lovejoy
DNS
Woodland Christian
Pole Vault
Varsity
- Finals
x
1.
12
Adam O'Brien
14-00.00
Whitney
2.
11
Cooper Plattus
14-00.00
PR
Maria Carrillo
3.
12
Brian Harper
12-06.00
SR
Trinity
4.
12
Tino Raygoza
12-06.00
Ripon
5.
10
Ryan Ishibashi
12-00.00
Franklin (EG)
6.
12
Nathan Sutton
12-00.00
Northgate
12
Cameron Trefz
NH
Liberty Ranch
12
Joshua Veltkamp
DNS
Ripon
12
Elliot Raskin
DNS
Jesuit
12
Josh Gillis
DNS
Jesuit
12
Jason Cody
DNS
Trinity
11
William Ewens
DNS
Davis
12
Sondre Guttormsen
NH
Davis
Long Jump
Varsity
- Finals
x
1.
10
Malcolm Clemons
23-07.00
St Mary's College
2.
12
Oliver Gates
22-02.50
PR
Pleasant Grove
3.
11
Matthew Hoffman
22-00.00
Monte Vista
4.
12
Teaun-Tr'e Pierce
21-10.00
Pittsburg
5.
11
Giovanni Larrea
21-07.50
PR
Freedom
6.
11
Elijah Harris
21-07.00
PR
Benicia
7.
12
Amir Alcorn
21-05.50
SR
Rodriguez
8.
9
Elijah Beverly
21-05.00
PR
Jesuit
9.
12
Richard Dang
21-02.50
Monterey Trail
10.
12
Jack Hoal
21-02.50
SR
Davis
11.
11
Shawn Scribner
21-01.50
Trinity
12.
12
Mark Clark
21-00.00
PR
Whitney
13.
11
Max Pollock
20-09.00
PR
Pleasant Valley
14.
11
Cameron Lewis
20-08.50
Pleasant Grove
15.
9
Prophet Brown
20-07.50
Monterey Trail
16.
12
Tino Raygoza
20-07.00
SR
Ripon
17.
12
Conrad Carrigan
20-07.00
Archbishop Riordan
18.
12
Titin Davis Jr.
20-05.00
PR
Pittsburg
19.
12
Damian Santos-Taylor
20-01.00
Armijo
20.
12
Zachary Moseley
20-00.50
Pittsburg
21.
11
Carson Becker
20-00.00
Vintage
22.
12
Phoenix McGee
19-11.00
SR
Benicia
23.
10
Zavier Annis
19-11.00
St Joseph Notre Dame
24.
10
Brett Petkus
19-11.00
Christian Brothers
25.
12
Edgar Reyes
19-10.50
Liberty Ranch
26.
10
Shane Kaiper
19-10.00
Northgate
27.
9
Robert Keyser
19-10.00
PR
Northgate
28.
11
Mason Adams
19-07.00
PR
Maria Carrillo
29.
12
Jonathan Peyton
19-07.00
Bear Creek
30.
11
Michael Lee
19-07.00
PR
Monterey Trail
31.
10
Andres Solorio
19-05.50
Vintage
32.
12
Alec Molnar
19-05.50
SR
Pittsburg
33.
11
Ethan George
19-03.50
PR
Bear Creek
34.
11
Matthew Mirza
18-11.50
Northgate
35.
11
Christian Dabandan
18-09.00
Monterey Trail
36.
10
Donovan Taubodo
18-08.50
Franklin (EG)
37.
12
Jason Cody
18-07.50
SR
Trinity
38.
9
Clayton Ketcher
18-04.00
Christian Brothers
39.
12
Brian Harper
18-04.00
Trinity
40.
11
Dalton Walker
18-01.50
PR
Pleasant Valley
41.
10
Ryan Murgatroyd
17-11.00
Maria Carrillo
42.
10
Cameron Naff
17-00.00
PR
Woodland Christian
43.
9
Aj Smith
16-03.00
Buckingham Charter M...
44.
10
Brett Vail
15-04.00
SR
Woodland Christian
12
Sondre Guttormsen
DNS
Davis
10
Josiah Allen
DNS
Franklin (EG)
12
Nick Mckelvy
DNS
Antioch
12
Christian Valles
DNS
Chico
12
Josh Gillis
DNS
Jesuit
12
Joshua Veltkamp
DNS
Ripon
10
Jonathan Brenes
DNS
Vanden
11
Michael Ringgold
DNS
Pleasant Grove
12
Anthony Kerrigan
DNS
Placer
Triple Jump
Varsity
- Finals
x
1.
12
Oliver Gates
43-05.50
(.0)
Pleasant Grove
2.
10
Kevin Adams
43-02.00
(.0)
Monterey Trail
3.
11
Matthew Hoffman
42-11.50
(-.1)
Monte Vista
4.
12
Damian Santos-Taylor
42-09.00
PR
(-.2)
Armijo
5.
11
Shawn Scribner
42-01.50
SR
(.0)
Trinity
6.
12
Mark Clark
42-00.00
(-.1)
Whitney
7.
12
Maxwell Zarzuela
41-10.00
(-.1)
Franklin (EG)
8.
12
Phoenix McGee
41-04.50
SR
(.0)
Benicia
9.
11
Elias Muro
41-03.00
PR
(.0)
Franklin (S)
10.
11
Giovanni Larrea
39-11.00
(-.7)
Freedom
11.
12
Richard Dang
39-09.00
(-.3)
Monterey Trail
12.
11
Christian Dabandan
39-04.00
(-.3)
Monterey Trail
13.
9
Sirr Butler
38-08.50
(.0)
Whitney
14.
11
Carson Becker
38-00.50
(-.1)
Vintage
15.
11
Michael Lee
35-10.50
(.0)
Monterey Trail
16.
11
Albert Ramos
33-08.50
(.0)
Winters
12
Christian Valles
DNS
Chico
12
Graham Michiels
DNS
Northgate
12
Edgar Reyes
FOUL
Liberty Ranch
12
Chris Toler
DNS
Vacaville
12
Jason Cody
DNS
Trinity
12
Brian Harper
DNS
Trinity
10
Malcolm Clemons
DNS
St Mary's College
10
Caveli Hensley
DNS
Whitney
11
Mason Adams
DNS
Maria Carrillo
11
Michael Ringgold
DNS
Pleasant Grove
11
Cameron Lewis
DNS
Pleasant Grove
12
Lorcan McCormack
DNS
Northgate
12
Teaun-Tr'e Pierce
DNS
Pittsburg
100 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
10
Trinity Bolden
12.31a
PR
(1.4)
Pittsburg
2.
11
Sophia Alexander
12.31a
PR
(1.4)
St Mary's College
3.
10
Gabrielle Spencer
12.34a
(1.4)
Franklin (S)
4.
9
Ariane Nelson
12.43a
PR
(.6)
Pittsburg
5.
12
A'Miracle Barlett
12.50a
(1.4)
Sheldon (CA)
6.
12
Katherine Stenger
12.68a
SR
(1.4)
Christian Brothers
7.
12
Maya Price
12.78a
SR
(1.0)
Bear Creek
8.
11
Isabelle Grassel
12.79a
PR
(1.0)
St Francis
9.
9
Chloe Decker
12.82a
PR
(.6)
Christian Brothers
10.
12
Tatiana Crayton
12.84a
SR
(1.0)
Pittsburg
11.
10
Sarah Aanenson
12.84a
PR
(.6)
Maria Carrillo
12.
10
Sameerah Evans
12.86a
(.6)
Vanden
13.
11
Chiara Semeraro
12.91a
SR
(1.4)
Dixon
14.
12
Janelle Ingram
12.94a
PR
(.8)
St Mary's College
15.
12
Monet Brown
13.05a
PR
(1.0)
Christian Brothers
16.
11
Vajah Dowell
13.06a
(1.0)
John F. Kennedy (Ric...
17.
10
Chioma Onejeme
13.08a
PR
(.8)
Monterey Trail
18.
10
Jaeda Espejo
13.08a
(.6)
Pleasant Grove
19.
12
Savannah Macias
13.14a
(.8)
Riverbank
19.
12
Lara Condosta
13.14a
(1.0)
Placer
21.
9
Saniyah Williams
13.19a
PR
(1.0)
St Francis
22.
10
Bailee Nicolet
13.22a
PR
(.8)
Davis
23.
10
Talullah Manghise
13.27a
PR
(.8)
Davis
24.
9
Ella Sloss
13.32a
PR
(.8)
St Francis
25.
10
Nuna Abledu
13.32a
PR
(.8)
Bear Creek
26.
9
Lexi Mistler
13.33a
PR
(2.1)
Whitney
27.
9
Makayla Oliver
13.44a
PR
(.6)
Vacaville
28.
10
Sariah Carson
13.45a
PR
(1.0)
Buckingham Charter M...
29.
9
Zoe Nunez-Bauer
13.50a
(1.0)
Pleasant Valley
29.
11
Lilly Orr
13.50a
PR
(.9)
Buckingham Charter M...
31.
9
Jenna Bonzi
13.52a
(2.1)
Cardinal Newman
32.
12
Lauren Hartwell
13.54a
SR
(2.1)
Pleasant Grove
33.
-
Skye Shaffer
13.54a
PR
(.9)
Davis
34.
10
Delaney Gates
13.58a
PR
(.9)
Pleasant Grove
35.
9
Alicia Lee
13.62a
(2.1)
Northgate
36.
11
Victoria Staples
13.70a
SR
(.9)
Head-Royce
37.
10
Leila Walton
13.71a
(2.1)
Armijo
38.
10
Alex Niehaus
13.72a
(2.1)
Cardinal Newman
39.
10
Ashley Ryan
13.79a
(.9)
Whitney
40.
10
Olivia Rios
13.87a
PR
(1.0)
Davis
41.
9
Rebekah Hwang
14.45a
(.9)
Northgate
9
Sydney Johnson
DNS
(.8)
Whitney
12
Destiny Farley
DNS
(1.0)
Bear Creek
11
Jailah Brice-Moore
FS
(1.4)
Bear Creek
12
Kayla Ford
DNS
(1.0)
Rodriguez
12
Kamilah Denny
DNS
(.6)
Freedom
11
Chanel Grimes
DNS
(1.0)
St Francis
10
Sophie Hanf
DNS
(.9)
Chico
9
Aspin Oliver
DNS
(1.4)
Vacaville
10
Hailey Fune
DNS
(2.1)
Chico
11
Emily Lemp
DNS
(.6)
Sheldon (CA)
11
A'Jah Arnold
DNS
(2.1)
Bear Creek
200 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
11
Sophia Alexander
25.29a
SR
(.1)
St Mary's College
2.
9
Ariane Nelson
25.48a
(.1)
Pittsburg
3.
10
Gabrielle Spencer
25.60a
(.1)
Franklin (S)
4.
12
A'Miracle Barlett
25.77a
PR
(.1)
Sheldon (CA)
5.
10
Trinity Bolden
25.93a
(.1)
Pittsburg
6.
9
Aspin Oliver
26.31a
PR
(.0)
Vacaville
7.
11
Jailah Brice-Moore
26.51a
(.1)
Bear Creek
8.
11
Jaiden Moody
26.61a
(.3)
Vanden
9.
9
Chloe Decker
26.88a
PR
(.1)
Christian Brothers
10.
11
Chiara Semeraro
26.89a
SR
(.1)
Dixon
11.
12
Tehya Beadles
27.13a
PR
(.0)
Monterey Trail
12.
10
Jaeda Espejo
27.24a
(.0)
Pleasant Grove
13.
12
Taaje Pete
27.52a
SR
(.3)
Antioch
14.
11
Aniya Breed
27.62a
(.0)
Sheldon (CA)
15.
9
Ella Sloss
27.74a
PR
(.0)
St Francis
16.
11
Vajah Dowell
27.78a
(.0)
John F. Kennedy (Ric...
17.
11
Chara Johnson
27.97a
SR
(.0)
Fairfield
18.
10
Alex Niehaus
28.11a
(.0)
Cardinal Newman
19.
11
Victoria Staples
28.27a
SR
(.0)
Head-Royce
20.
10
Jessica Franco
28.36a
(.0)
Whitney
21.
10
Sariah Carson
28.39a
PR
(.1)
Buckingham Charter M...
22.
10
Ashley Ryan
28.83a
(.0)
Whitney
23.
9
Alicia Lee
28.84a
(.0)
Northgate
24.
10
Zoe Davis-Watkins
28.84a
PR
(.3)
Antioch
25.
9
Jenna Bonzi
28.86a
(.0)
Cardinal Newman
26.
10
Leila Walton
28.96a
PR
(.1)
Armijo
27.
11
Sierra Vallance
29.05a
PR
(.0)
Buckingham Charter M...
28.
9
Madeline Fahey
29.58a
(.1)
St Francis
29.
9
Rebekah Hwang
30.02a
(.1)
Northgate
30.
9
Lilly O'Gara
30.07a
(.1)
St Francis
12
Kayla Ford
DNS
(.0)
Rodriguez
9
Zoe Nunez-Bauer
DNS
(.0)
Pleasant Valley
9
Julia Norman
DNS
(.1)
Trinity
12
Kamilah Denny
DNS
(.1)
Freedom
10
Sarah Aanenson
DNS
(.3)
Maria Carrillo
12
Katherine Stenger
DNS
(.3)
Christian Brothers
11
Chanel Grimes
DNS
(.3)
St Francis
11
Lauren Harper
DNS
(.3)
Trinity
12
Assata Polk
DNS
(.3)
Maria Carrillo
400 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
9
Katelyn Carro
59.22a
PR
Benicia
2.
9
Aspin Oliver
59.58a
PR
Vacaville
3.
11
Jaiden Moody
59.67a
PR
Vanden
4.
12
Kaila Bishop
1:00.17a
Franklin (EG)
5.
12
Tehya Beadles
1:00.62a
PR
Monterey Trail
6.
10
Sofia Bailey
1:01.01a
PR
St Mary's College
7.
11
Julia Hagedorn
1:01.45a
SR
Northgate
8.
11
Danielle Cobb
1:01.67a
Dixon
9.
9
Jordan Cornet
1:01.86a
PR
St Mary's College
10.
12
Simone Abdur-Rahim
1:02.02a
Sheldon (CA)
11.
9
Aliya Stanton
1:02.09a
PR
Pleasant Grove
12.
10
Lilian Byrne
1:02.20a
SR
Davis
13.
12
Taaje Pete
1:02.54a
Antioch
14.
10
Kiely Rowe
1:02.65a
SR
Maria Carrillo
15.
10
Catherine Lautzenheiser
1:02.74a
SR
Davis
16.
11
Sana German
1:03.09a
PR
Buckingham Charter M...
17.
9
Ariel Tenenbaum
1:03.12a
Rodriguez
18.
10
Zoe Davis-Watkins
1:04.66a
PR
Antioch
19.
11
Lindsey Ona
1:04.70a
PR
Armijo
20.
10
Jessica Franco
1:04.86a
Whitney
21.
12
Gretchen Martinez
1:05.36a
SR
Pleasant Grove
22.
11
Aniya Breed
1:05.47a
Sheldon (CA)
23.
9
Jazmyn Chaikittirattana
1:08.92a
Vacaville
24.
12
Savana Reynolds
1:09.30a
SR
Vacaville
25.
11
Isabelle Ramos
1:09.99a
SR
American Canyon
11
Chara Johnson
DNS
Fairfield
11
Lauren Harper
DNS
Trinity
11
Kathryn Kramer
DNS
St Francis
10
Jordin Abdur-Rahim
DNS
Sheldon (CA)
12
Maxine Garcia
DNS
Pleasant Grove
800 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
12
Kaila Bishop
2:15.80a
PR
Franklin (EG)
2.
11
Lauren Harper
2:16.90a
PR
Trinity
3.
9
Ana Fenton
2:18.02a
PR
Davis
4.
11
Jaxin Woodward
2:18.69a
SR
Vacaville
5.
12
Marin Chamberlin
2:18.90a
SR
Placer
6.
10
Haley Silva
2:25.58a
St Francis
7.
12
Avery Lambrite
2:25.99a
PR
Whitney
8.
9
Hanna Hekkanen
2:27.24a
PR
St Francis
9.
11
Talia Leano
2:27.54a
SR
Maria Carrillo
10.
10
Nahkia Clements
2:28.45a
Chico
11.
10
Nicole McBride
2:28.99a
PR
St Francis
12.
9
Jasmine Jones
2:31.65a
PR
Buckingham Charter M...
13.
10
Tessa Coffee
2:32.61a
PR
Chico
14.
10
Avery Damron
2:32.86a
Maria Carrillo
15.
10
Jordyn Bingaman
2:34.91a
PR
Buckingham Charter M...
16.
11
Lucy Vazquez
2:35.51a
PR
Antioch
17.
11
Cailin Dockendorf
2:37.15a
SR
Chico
18.
11
Nichole Markiewicz
2:37.58a
Northgate
19.
9
Lilly O'Gara
2:40.56a
St Francis
20.
10
Audrey Reyes
2:41.60a
PR
St Francis
21.
11
Morgan Watson
2:42.29a
PR
St Francis
22.
9
Madeline Fahey
2:45.40a
PR
St Francis
23.
9
lexi Taylor
2:46.91a
PR
St Francis
12
Maxine Garcia
DNS
Pleasant Grove
10
Grace Harrison
DNS
St Francis
12
Destiny Williams
DNS
Rodriguez
12
Kara Smith
DNS
Franklin (EG)
10
Jasmin Hirth
DNS
Maria Carrillo
12
Simone Abdur-Rahim
DNS
Sheldon (CA)
10
Alexis Monk
DNS
Buckingham Charter M...
12
Bella Martinez
DNS
Pleasant Grove
11
Marie Pahos
DNS
St Francis
1600 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
12
Olivia O'Keeffe
4:56.47a
Davis
2.
11
Sara Wheeler
5:12.93a
Northgate
3.
10
Haley Silva
5:13.22a
PR
St Francis
4.
11
Sophia Lodigiani
5:15.11a
SR
Davis
5.
11
Jaxin Woodward
5:18.48a
Vacaville
6.
10
Nahkia Clements
5:28.94a
SR
Chico
7.
9
Hanna Hekkanen
5:29.23a
PR
St Francis
8.
11
Charlotte Mitchell
5:29.85a
Davis
9.
10
Nicole McBride
5:34.63a
PR
St Francis
10.
12
Kara Smith
5:36.24a
Franklin (EG)
11.
12
Erica Cradeur
5:37.77a
SR
St Francis
12.
9
lexi Taylor
5:38.54a
PR
St Francis
13.
12
Isabelle Antolin
5:43.68a
Northgate
14.
12
Emma Digman
5:43.84a
Vacaville
15.
11
Amanda Lewis
5:51.91a
Northgate
16.
10
Tatum Wurzbach
5:52.86a
Buckingham Charter M...
17.
10
Audrey Reyes
5:56.15a
St Francis
18.
12
Rebecca Richards
5:56.27a
PR
American Canyon
19.
11
Olina Wong
5:59.69a
Northgate
20.
11
Morgan Watson
6:00.71a
St Francis
21.
10
Maile Dismuke
6:02.53a
Vanden
9
Lillian Flowers
DNS
Woodland Christian
12
Bella Martinez
DNS
Pleasant Grove
11
Marie Pahos
DNS
St Francis
10
Grace Harrison
DNS
St Francis
11
Jiana Cortero
DNS
Freedom
9
Lainee Johnson
DNS
Woodland Christian
12
Sydney Vandegrift
DNS
St Francis
3200 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
11
Sophia Lodigiani
11:09.22a
SR
Davis
2.
9
Mary Deeik
11:13.06a
PR
Vintage
3.
11
Sara Wheeler
11:34.83a
Northgate
4.
9
Kirsten Ransford
11:48.65a
Whitney
5.
9
Nicole Morris
11:50.23a
Maria Carrillo
6.
10
Brooke Giorgi
11:54.68a
PR
Whitney
7.
11
Meghan Field
11:58.51a
PR
Maria Carrillo
8.
10
Mykell Bouwhuis
12:03.71a
PR
Pleasant Grove
9.
12
Anna Larson
12:06.05a
PR
Bear River
10.
12
Erica Cradeur
12:07.68a
PR
St Francis
11.
11
Amanda Lewis
12:13.58a
Northgate
12.
12
Isabelle Antolin
12:15.36a
Northgate
13.
12
Arianna Fernandes
12:40.05a
Rodriguez
10
Maile Dismuke
DNS
Vanden
11
Charlotte Mitchell
DNS
Davis
12
Sydney Vandegrift
DNS
St Francis
11
Britta Bundy
DNS
Chico
100m Hurdles
- 33"
Varsity
- Finals
x
1.
10
Sameerah Evans
14.91a
(1.7)
Vanden
2.
10
Hailey Fune
15.25a
PR
(1.7)
Chico
3.
9
Reyna Johnson
15.41a
(1.7)
St Francis
4.
12
Nia Collins
15.41a
(1.7)
Monterey Trail
5.
12
Jayla Miles
15.46a
(1.7)
Franklin (S)
6.
11
Amy Christensen
15.47a
PR
(1.7)
Northgate
7.
12
Janelle Ingram
15.47a
SR
(1.7)
St Mary's College
8.
10
India Collins
15.67a
PR
(1.2)
Monterey Trail
9.
12
Mady Goyt
16.30a
PR
(1.2)
Vintage
10.
12
Lola Bamberger
17.03a
PR
(1.2)
Northgate
11.
11
Ellora Easton
17.06a
SR
(1.2)
Northgate
12.
12
Kelli Rogers
17.81a
(1.7)
Trinity
13.
10
Maya Drewicke
17.96a
(1.2)
Northgate
14.
10
Amelia Tremain
18.27a
(1.2)
St Mary's College
11
Corinne Allen
DNS
Northgate
11
Emily Lemp
DNS
Sheldon (CA)
12
Jaida Robinson
DNS
(1.2)
Franklin (EG)
12
Dara Gaeuman
DNS
(1.2)
Trinity
10
Sophie Hanf
DNS
Chico
300m Hurdles
- 30"
Varsity
- Finals
x
1.
12
Nia Collins
44.74a
SR
Monterey Trail
2.
12
Kali Hatcher
44.95a
SR
St Mary's College
3.
12
Jaida Robinson
45.66a
SR
Franklin (EG)
4.
12
Habibah Sanusi
46.27a
SR
Maria Carrillo
5.
10
India Collins
46.73a
Monterey Trail
6.
12
Yahsmeene Duffy
48.63a
St Francis
7.
10
Sofia Bailey
48.72a
PR
St Mary's College
8.
12
Lola Bamberger
49.45a
SR
Northgate
9.
11
Daysha Ford
49.85a
Rodriguez
10.
11
Elizabeth Hernandez
51.22a
PR
Pittsburg
11.
11
Isabelle Ramos
53.39a
American Canyon
9
Aliya Stanton
DNS
Pleasant Grove
11
Alana Curtis
DNS
Davis
10
Amelia Tremain
DNS
St Mary's College
10
Jordin Abdur-Rahim
DNS
Sheldon (CA)
10
Bailee Nicolet
DNS
Davis
11
Emily Lemp
DNS
Sheldon (CA)
4x100 Relay
Varsity
- Finals
x
1.
Tatiana Crayton
Ariane Nelson
Triniti McCutchen
Trinity Bolden
48.75a
Pittsburg
2.
Sofia Bailey
Sophia Alexander
Janelle Ingram
Kali Hatcher
49.29a
St Mary's College
3.
Obi Onejeme
India Collins
Tehya Beadles
Nia Collins
49.46a
Monterey Trail
4.
Masiah Turner
Gabrielle Spencer
Amiyah Dean
Jayla Miles
49.70a
Franklin (S)
5.
Reyna Johnson
Chanel Grimes
Saniyah Williams
Isabelle Grassel
49.93a
St Francis
6.
Nuna Abledu
Maya Price
Destiny Farley
Jailah Brice-Moore
50.23a
Bear Creek
7.
Jaiden Moody
Sameerah Evans
Reign Gaither
Rayonne Mack
50.37a
Vanden
8.
Daysha Ford
Dillen Birdsong
Emily Smith
Ariel Tenenbaum
50.48a
Rodriguez
9.
Monet Brown
Katherine Stenger
Claire Jahns
Chloe Decker
50.59a
Christian Brothers
10.
Azelya Jade Macaranas
Lexi Mistler
Amaya Gregory
Sydney Johnson
51.11a
Whitney
11.
Danielle Cobb
Chiara Semeraro
Bethany Bodine
Carissa Rodriguez
51.61a
Dixon
12.
Gabrielle Aguigui
Makayla Oliver
Maya Holman
Aspin Oliver
51.62a
Vacaville
13.
Catherine Lautzenheiser
Brooke Rubinstein
Lilian Byrne
Abby Lo
52.14a
Davis
14.
Lauren Hartwell
Maxine Garcia
Delaney Gates
Jaeda Espejo
52.39a
Pleasant Grove
Habibah Sanusi
Assata Polk
Shanti Adams
Sarah Aanenson
DNS
Maria Carrillo
4x400 Relay
Varsity
- Finals
x
1.
Jaida Robinson
Kara Smith
Jacquie Tan
Kaila Bishop
4:08.09a
Franklin (EG)
2.
Hanna Hekkenan
Haley Silva
Chanel Grimes
Yahsmeene Duffy
4:15.58a
St Francis
3.
Daysha Ford
Destiny Williams
Emily Smith
Ariel Tenenbaum
4:17.61a
Rodriguez
4.
Danielle Cobb
Bethany Bodine
Carissa Rodriguez
Chiara Semeraro
4:18.29a
Dixon
5.
Gretchen Martinez
Marion Semana
Aliya Stanton
Maxine Garcia
4:18.31a
Pleasant Grove
6.
Natalya Blitch
Olivia Bartley
Reign Gaither
Jaiden Moody
4:29.28a
Vanden
7.
Jordyn Bingaman
Tatum Wurzbach
Lilly Orr
Sana German
4:33.37a
Buckingham Charter M...
Trinity Bolden
Tatiana Crayton
Elizabeth Hernandez
Ariane Nelson
DNS
Pittsburg
Aspin Oliver
Jazmyn Chaikittirattana
Jaxin Woodward
Gabriela Hernandez
DNS
Vacaville
Sarah Aanenson
Assata Polk
Habibah Sanusi
Shanti Adams
DNS
Maria Carrillo
Catherine Lautzenheiser
Lilian Byrne
Bailee Nicolet
Abby Lo
DNS
Davis
DMR 1200-400-800-1600m
- [12-4-8-16]
Varsity
- Finals
x
1.
Julia Lindemuth
Katelyn Carro
Nicole Gigliotti
Antonia Diaz
13:54.64a
Benicia
2.
Sophia Lodigiani
Maggie Vazquez
Selby Anderson
Ana Fenton
13:56.75a
Davis
3.
Taure Morgan
Liliana Ramirez
Carmen Iturriaga
Alisa Zhdanov
13:59.10a
Sheldon (CA)
4.
Kaylie Pak
Morgan Semana
Nicole Su
Mykell Bouwhuis
14:11.29a
Pleasant Grove
5.
Grace Harrison
Sophie DeBenedetti
Ella Sloss
Emma Hollenbach
14:35.20a
St Francis
6.
Lilliana Sandoval
Jenna Salas
Brooke Killips
Lucy Vazquez
14:59.90a
Antioch
Jordyn Bingaman
Alexis Monk
Tatum Wurzbach
Jasmine Jones
DNS
Buckingham Charter M...
Shot Put
- 4kg
Varsity
- Finals
x
1.
11
Natalie Rogers
39-03.00
PR
West Valley
2.
12
Gracious Togiai
39-01.00
Hayward
3.
11
Shade Sander
36-08.50
PR
Placer
4.
11
Gabriella Serrianni
34-03.50
Pittsburg
5.
10
Subrina Tuitele
33-09.00
SR
Pleasant Valley
6.
11
Kathryn Evans
32-07.50
Pleasant Valley
7.
11
Katelyn Cuneo
31-10.25
Pleasant Grove
8.
9
Hannah Wayne
31-08.00
West Valley
9.
11
Gabriella Anderson
31-04.50
PR
Northgate
10.
12
Gracie Arevalo
31-03.00
St Mary's College
11.
10
Eden Broussard
28-09.00
Northgate
12.
10
Daniella Guerra
28-09.00
Ripon
13.
9
Veronika Edson
28-03.25
PR
Davis
14.
10
Bella Samii
27-10.00
PR
Maria Carrillo
15.
12
Isabella Campos
27-00.50
Davis
16.
12
Amenayell Hernandez
21-07.25
Alexander Twilight S...
10
Chloe Candelario
DNS
Maria Carrillo
10
Georgia Eastham
DNS
Davis
12
Eby Ifyefobi
DNS
Pleasant Grove
Discus
- 1kg
Varsity
- Finals
x
1.
11
Natalie Rogers
127-02
SR
West Valley
2.
11
Shade Sander
118-04
Placer
3.
12
Gracious Togiai
116-01
PR
Hayward
4.
10
Subrina Tuitele
111-09
PR
Pleasant Valley
5.
9
Hannah Wayne
99-09
West Valley
6.
11
Gabriella Anderson
94-03
PR
Northgate
7.
11
Kathryn Evans
94-01
Pleasant Valley
8.
9
Cecilia Leon
89-05
Riverbank
9.
11
Marissa Castellanos
87-02
Riverbank
10.
10
Bella Samii
86-07
PR
Maria Carrillo
11.
12
Isabella Campos
75-00
PR
Davis
12.
10
Eden Broussard
74-04
Northgate
13.
10
Georgia Eastham
74-02
Davis
14.
9
Veronika Edson
71-03
Davis
12
Gracie Arevalo
DNS
St Mary's College
12
Amenayell Hernandez
FOUL
Alexander Twilight S...
10
Chloe Candelario
DNS
Maria Carrillo
12
Eby Ifyefobi
DNS
Pleasant Grove
High Jump
Varsity
- Finals
x
1.
11
Hannah Lybbert
5-02.00
Davis
2.
9
Shay Hawkes
5-00.00
Davis
2.
10
Jeorgia Jacobsen
5-00.00
Vacaville
4.
12
Maya Price
5-00.00
Bear Creek
5.
10
Tiya Kamba-Griffin
5-00.00
Davis
6.
10
Madison Crawford
4-10.00
Vanden
6.
9
Mia Mangney
4-10.00
Davis
6.
11
Erin Benedict
4-10.00
Davis
9.
11
Katelyn Cuneo
4-10.00
Pleasant Grove
10.
11
Eliza Cashman
4-10.00
Northgate
11.
10
Hailey Fune
4-10.00
Chico
11.
10
Isabella Palchak
4-10.00
St Francis
13.
10
Sydney Rivera
4-10.00
Franklin (EG)
14.
10
Jayme Hendrickson
4-08.00
St Francis
14.
11
Rachel Payan
4-08.00
Whitney
14.
12
Isabelle Rudis
4-08.00
St Francis
17.
12
Kobi Thompson
4-08.00
St Mary's College
18.
9
Samantha Carelock
4-08.00
Vanden
11
Crystal Osayande
NH
Franklin (EG)
11
Alexa Hitchko
NH
Pleasant Valley
9
Skylar Schouten
NH
Davis
12
Laura Young
DNS
Davis
12
Gretchen Martinez
DNS
Pleasant Grove
9
Simone Rogers
DNS
St Mary's College
10
Alexis Monk
DNS
Buckingham Charter M...
Pole Vault
Varsity
- Finals
x
1.
11
Brooke Simon
12-00.00
PR
Sir Francis Drake
2.
11
Amy Christensen
11-06.00
PR
Northgate
3.
10
Meghan Ladd
11-00.00
St Francis
3.
11
Brooke Hoppe
11-00.00
Golden Sierra
5.
12
Savannah Nied
11-00.00
PR
Maria Carrillo
6.
12
Marin Chamberlin
11-00.00
Placer
7.
10
Elena Siemens
10-00.00
Davis
8.
12
Lara Condosta
10-00.00
Placer
8.
12
Madison Cassidy
10-00.00
Northgate
10.
10
Ianthe J Pretorius
10-00.00
PR
Davis
11.
11
Gabriella Anderson
9-06.00
PR
Northgate
12.
10
Grace Mantsch
9-06.00
Placer
13.
11
Rachel Payan
9-06.00
Whitney
13.
12
Lyla Schoenig
9-06.00
SR
Davis
15.
10
Angelina Yeung
8-06.00
PR
Davis
16.
10
Katie Borowsky
8-00.00
Davis
9
Isabel Simmons
NH
Whitney
12
Kyra Lee
DNS
Davis
12
Dara Gaeuman
DNS
Trinity
Long Jump
Varsity
- Finals
x
1.
12
Kali Hatcher
18-03.50
(.0)
St Mary's College
2.
11
Amiyah Dean
16-11.00
(.0)
Franklin (S)
3.
11
Isabelle Grassel
16-09.00
(.0)
St Francis
4.
10
Sarah Aanenson
16-04.00
(-.2)
Maria Carrillo
5.
11
Victoria Staples
16-04.00
(-.2)
Head-Royce
6.
10
Hannah Matcham
16-01.00
PR
(.3)
Marin Catholic
7.
9
Gina Garlick
15-10.50
PR
(-.1)
Dixon
8.
12
Lara Condosta
15-08.50
PR
(.0)
Placer
9.
12
Cymone Rice
15-07.50
PR
(-.2)
St Mary's College
10.
10
Delaney Gates
15-07.00
PR
(.5)
Pleasant Grove
11.
12
Monet Brown
15-06.50
SR
(.6)
Christian Brothers
12.
10
Angelina Yeung
15-05.50
SR
Davis
13.
9
Makayla Oliver
15-05.50
PR
(.4)
Vacaville
14.
11
Alexa Hitchko
15-03.50
(.4)
Pleasant Valley
15.
12
Claire Jahns
15-02.00
(.4)
Christian Brothers
16.
11
Gabrielle Aguigui
15-01.00
(-.1)
Vacaville
17.
12
Bailey Loban
15-00.50
(-.2)
Vintage
18.
9
Isabel Simmons
15-00.50
PR
Whitney
19.
10
Grace Corrigan
15-00.00
Northgate
20.
9
Giovanna Rudis
15-00.00
(.8)
St Francis
21.
12
Taylen Taylor
14-11.00
(-.1)
Pittsburg
22.
9
Lillian Gieschen
14-09.50
Davis
23.
10
Emily Rivera
14-08.00
(.0)
Franklin (EG)
24.
9
Maya Holman
14-07.00
Vacaville
25.
10
Samantha Tham
14-06.00
Franklin (EG)
26.
12
Samantha Fuentes
14-05.50
John F. Kennedy (Ric...
27.
9
Julia Norman
14-01.50
PR
Trinity
28.
11
Tapangah Terronez
13-10.00
Buckingham Charter M...
29.
12
Annie Cui
13-10.00
Davis
30.
10
Molly Moore
13-09.50
SR
Winters
31.
11
Lindsey Ona
13-09.50
Armijo
32.
12
Kelli Rogers
12-09.00
Trinity
33.
10
Leila Walton
11-10.50
SR
Armijo
34.
9
Lillian Flowers
10-03.00
Woodland Christian
10
Nina Mendez
DNS
Liberty Ranch
9
Lainee Johnson
FOUL
Woodland Christian
10
Reina Sausedo
DNS
Ripon
9
Sydney Johnson
DNS
Whitney
11
Reign Gaither
DNS
Vanden
12
Destiny Farley
DNS
Bear Creek
10
Abby Lo
DNS
Davis
12
Manda Nguyen-Sanh
DNS
Pleasant Grove
11
Katelyn Cuneo
DNS
Pleasant Grove
10
Sophie Hanf
DNS
Chico
Triple Jump
Varsity
- Finals
x
1.
10
Tiya Kamba-Griffin
35-08.00
PR
(-.1)
Davis
2.
11
Amiyah Dean
34-03.00
(.0)
Franklin (S)
3.
11
Crystal Osayande
33-09.00
PR
(-.2)
Franklin (EG)
4.
12
Isabelle Rudis
33-03.50
(.2)
St Francis
5.
11
Hannah Lybbert
32-03.00
(-.2)
Davis
6.
12
Risham Aulakh
29-06.00
Rodriguez
7.
10
Samantha Tham
29-02.00
(-.1)
Franklin (EG)
12
Kobi Thompson
DNS
St Mary's College
11
Gabrielle Aguigui
DNS
Vacaville
12
Annie Cui
DNS
Davis
10
Hailey Fune
DNS
Chico
10
Emily Rivera
DNS
Franklin (EG)
9
Lillian Gieschen
DNS
Davis
9
Antoinette Potier
DNS
Dixon
10
Grace Corrigan
DNS
Northgate
12
Logan Ruggles
DNS
Franklin (EG)
9
Giovanna Rudis
DNS
St Francis
10
Molly Moore
DNS
Winters
12
Manda Nguyen-Sanh
DNS
Pleasant Grove
12
Dara Gaeuman
DNS
Trinity
11
Katelyn Cuneo
DNS
Pleasant Grove
10
Sophie Hanf
DNS
Chico
9
Maya Holman
DNS
Vacaville
Hashtags
#uc-davis
#woody-wilson
#woody-wilson-classic
0 shares:
UC Davis Woody Wilson Outdoor Classic
,
ResultsCentral
,
Shane
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for UC Davis Woody Wilson Outdoor Classic
Year
Results
Videos
News
Photos
Blogs
2019
1
1
2018
1
1
2017
1
1
2016
1
1
2015
1
1
2014
1
4
2013
1
3
2012
1
2
2010
1
2
Show 6 more
Hashtags
#uc-davis
#woody-wilson
#woody-wilson-classic
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!